PROFI DRY LUBE
     
 
PROFI DRY LUBE - suchy "smar" teflonowy wytwarza smarną i ochronną warstwę na łańcuchu pozbawioną standardowego smaru. Mikrocząsteczki PTFE dzięki szybko penetrującemu rozpuszczalnikowi doskonale wnikają pomiędzy wszystkie elementy łańcucha, a pierwsze naprężenia powodują wytworzenie najbardziej poślizgowej warstwy teflonu pomiędzy pracującymi częściami. Bezpieczny dla O-ringów rozpuszczalnik ulatnia się w ciągu paru minut a pozostała warstwa cząsteczek stałych nie może być odrzucona siłą odśrodkową /jak zwykły smar/ lub zmyta.

Regularnie stosowany zapewnia dłuższą żywotność łańcucha, nieporównywalną z żadnym innym produktem czystość. Przed pierwszym zastosowaniem zaleca się umycie łańcucha detergentami (umycie łańcucha środkami ropopochodnymi powoduje ich zgromadzenie wewnątrz łańcucha i szybkie wypłukiwanie suchego smaru pod wpływem siły odśrodkowej)

Łańcuchy smarowane PROFI DRY LUBE nie są lepkie także nie powodują przyklejania się brudu i piasku co znacznie przedłuża ich żywotność oraz niweluje zanieczyszczanie koła i innych części motocykla.

 
 

400 ml spray 16 €

150 ml spray 11 €

 
 
   
 
 

PROFI DRY LUBE został wynaleziony w 1995, poddany wielu próbom badawczo rozwojowym w laboratoriach oraz testowany przez wielu specjalistów motocyklowych.

Po około 600km, fabryczny smar z oryginalnego łańcucha jest już zużyty i wtedy jest możliwe zastosowanie PROFI DRY LUBE.

Łańcuchy które były już smarowane konwencjonalnymi smarami muszą być najpierw umyte. Łańcuchy które mają powyżej 10.000 km przebiegu na konwencjonalnym smarze nie nadają się do zastosowania suchego smaru ponieważ nie ma gwarancji, że o-ringi funkcjonują prawidłowo.

Optymalna obsługa łańcucha powinna być regularna i ekonomiczna. PROFI DRY LUBE powinien być stosowany co 400 do 500 km oraz po jeździe w deszczu (aby zapobiec rdzewieniu). Jedna puszka o pojemności 400 ml wystarcza na tysiące kilometrów.